Galerija Filološkog fakulteta » 28. 02. 2019. | Predstavljanje zbirke radova sa konkursa: Tako slični, tako različiti, tako evropski - Bugarska i Srbija

Dana 28.02.2019. u 12.30 na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu predstavlјena je zbirka nagrađenih studentskih radova sa prošlogodišnjeg konkursa na temu „Tako slični, tako različiti, tako evropski – Bugarska i Srbija”. Tom prilikom prisutnima su se obratili prof. Dr Ljilјana Marković, dekan Filološkog fakulteta u Beogradu, Nјegova ekselencija gospodin Radko Vlajkov, ambasador Republike Bugarske u Beogradu, prof. dr. Julijana Vučo, prodekan za međunarodnu saradnju, prof. dr Rajna Dragićević, upravnik Katedre za srpski jezik sa južnoslovenskim jezicima, dr Ivana Davitkov, asistent. Studenti na Grupi za bugarski jezik, književnost i kulturu pri Katedri za srpski jezik sa južnoslovenskim jezicima su prigodnim programom tradicionalno obeležili bugarski praznik Martenice. Događaju su prisustvovali profesori Filološkog fakulteta, predstavnici ambasade Republike Bugarske u Beogradu, autori objavlјenih studentskih radova, studenti, novinari.