Galerija Filološkog fakulteta » 25. 05. 2018. | Međunarodna radionica "Was There Ever a Yugoslav Literature?"

U organizaciji Univerziteta u Notingemu, Filološkog fakulteta u Beogradu i Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, 25. i 26. maja 2018, održana je međunarodna radionica Was There Ever a Yugoslav Literature? Debating Histories of Yugoslav Literature(s). U radu radionice učestvovali su renomirani stručnjaci i mladi istraživači iz desetak evropskih i susednih zemalja koji su inovativnim izlaganjima na ponuđenu temu doprineli unapređenju naučnih istraživanja u ovoj oblasti.
Posebno smo zahvalni fondaciji Partridge Bequest, osnovanoj testamentom Monike Partridž, profesorke južne slavistike na Notingemskom univerzitetu, koja je opredelila značajna sredstva za unapređenje slavističkih studija u čitavom svetu.