Galerija Filološkog fakulteta » 13. 04. 2018. | Dodela nagrade "Danilo Kiš" za 2018. godinu

Dodela nagrade ”Danilo Kiš”, tradicionalnog priznanja za najbolјi master rad odbranjen na Katedri za opštu književnost i teoriju književnosti, održana je 13. 4. u biblioteci Katedre. Komisija u sastavu prof. dr Adrijana Marčetić, prof. dr Vesna Elez (predsednica) i doc. dr Snežana Kalinić odlučila je da nagradu „Danilo Kiš“ za 2018. godinu dobije Milica Milenković za master rad „Apologetska slova protiv opadača svetih ikona svetog Jovana Damaskina i Zovem se crveno Orhana Pamuka: iščitavanje fenomena slike", koji je urađen pod mentorstvom prof. dr Jelene Pilipović. Nagradu, diplomu i novčani iznos, koleginici Milenković uručile su prof. dr Ljilјana Bajić i prof. dr Jelena Filipović, prodekanke Filološkog fakulteta. Dodeli je prisustvovala i prof. dr Mirjana Miočinović, koja je dobitnici, kao i Katedri, poklonila knjige o drami i o Danilu Kišu. Publiku su činili rodbina i kolege dobitnice nagrade, te prijatelјi Katedre.